PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
Kalite Kontrol

Çin ekonomisi genel olarak ihracata dayalı bir ekonomi; o yüzden de Çin; sürekli gelişmeleri, yenilikleri takip edip, bunlara en hızlı bir biçimde ayak uydurup , optimum seviyede üretim yapıp dışarıya ürünlerini satmak zorunda olan bir ülkedir.

 

Çin’deki üretim ortamı bu hızla yıllardır devam ederken, istemeden de olsa hep kanayan ve iş insanlarının çoğu tarafından kabullenilmiş ama benimsenmemiş bir yara var: “Kalite”.
 

Çin’de üreticilerin çoğu sürümden kâr elde etmek zorunda olduğundan, kalite kontrolüne istenen seviyede konsantre olamıyorlar genel duruma baktığımızda.

 

Bu yüzden büyük, tanınmış bir üreticiden bile sipariş verildiğinde, dışarıdan bağımsız bir temsilci ya da ekiple siparişlerinizi kontrol ettirmeniz, sizin en baştan iş verimliliğinizi çok arttıracaktır.

 

Bizim tavsiyemiz; en güzeli, bizzat Çin’e gelip kontrolü kendiniz yapmanızdır. Bu noktada  bakmanız gereken, siparişinizin büyüklüğünün yanında , vize, uçak ve otele yapacağınız maliyetlerin mukayesesi ve değip değmeyeceği. Eğer kendiniz gelemiyorsanız biz ya da benzeri Çin’de yerleşik bir firmayla bu kontrolü sağlamınız olmazsa olmazdır, hele ki yeni bir tedarikçiyle çalışmaya başlıyorsanız belli bir seviyeye kadar kontrolü elden hiç bırakmamalısınız.